czwartek, 31 marca 2011

Cracow Fashion Awards 2011

Młodzi projektanci absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru to prawdziwi pasjonaci mody. Udowodnili to w trakcie 15-tej edycji Cracow Fashion Awards największego polskiego konkursu dla projektantów, który odbył się 27 marca w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Pięćdziesiąt jeden różnorodnych kolekcji dopracowanych w każdym szczególe. Troskliwie dobrane dodatki, autorska biżuteria, obuwie i nakrycia głowy, czyli wszystko, co nadaje niepowtarzalny klimat i charakter kolekcji. Spektakularna podróż przez różne style, tendencje, epoki i inspiracje. Krakowskie święto mody tradycyjnie wyłoniło największe talenty, a ponad tysięczną publiczność przeniosło na kilka godzin w zupełnie inny świat. Świat niezwykłej wyobraźni, bajkowych kolorów i form.

Tytuł Kolekcji Roku oraz statuetkę SAPU zdobył Łukasz Stachowicz, który zaprojektował 16 wysmakowanych, unisexownych sylwetek inspirowanych podróżami i babcinym strychem. Do swojej kolekcji zatytułowanej 'Lamperia' miał specjalnie skomponowaną muzykę oraz zapach, który doskonale odzwierciedlał nastrój. Również Rada Mediów przyznała Łukaszowi Stachowiczowi pierwsze miejsce. Wyróżnienia za kreatywność przyznane przez Radę Wysokich Krawców trafiły do: Moniki Szumińskiej-Nemeth, Karoliny Gronickiej, Moniki Haby, Anny Kapicy oraz Agnieszki Kowalskiej.

W związku z pokazem zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru, dotyczącego pokazu dyplomowego Cracow Fashion Awards 2011. Internauci mogą wybrać swoją ulubioną kolekcję, oddając głos na stronie www.ksa.edu.pl (zakładka konkurs). Głosować można do niedzieli 3 kwietnia (godz. 24:00). Na głosujących czeka atrakcyjna nagroda w postaci 2-dniowego pobytu w hotelu Hilton Garden Inn w Krakowie w wybranym przez siebie terminie. Autor zwycięskiej kolekcji otrzyma roczny kurs językowy przyznany przez centrum Kształcenia Językowego "The Point" oraz zje wspaniałą kolację dla dwóch osób w hotelu Hilton Garden Inn w Krakowie.


na prośbę Krakowskich Szkół Artystycznych

8 komentarzy:

 1. stanowczo na tak! świetne kroje i kolorystyka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ludzie są naprawdę kreatywni!

  OdpowiedzUsuń
 3. hello! I thank you for past and for your comment! I will follow you with pleasure!

  OdpowiedzUsuń
 4. thanks for your coment
  great collection :)

  xxx

  OdpowiedzUsuń
 5. Very strong collections, love the minimalism! You have a great blog, I am now following. Maybe you'll have some time to visit mine:)

  Kisses,
  Annabelle
  http://vivaluxury.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń