niedziela, 1 listopada 2015

Travel | Hiroshima & Miyajima, Japan


Myślę, że Hiroszimy nikomu nie trzeba przedstawiać. Po wydarzeniach z ubiegłego wieku miasto stanęło na nogi i pod żadnym względem nie odstaje od innych japońskich miast. Ma jednak swój własny, nieco inny klimat.

Co warto zobaczyć?

Przede wszystkim jedyną zachowaną budowlę od czasu wybuchu bomby atomowej. Był to jedyny tak blisko położony centrum wybuchu budynek, który nie uległ całkowitemu zniszczeniu. Kopuła Bomby Atomowej (Genbaku Dome) stanowi obecnie pomnik upamiętniający wydarzenia z 1945r. Jest częścią pobliskiego Parku Pokoju. Dotrzeć tam można tramwajem. A skoro o nim już mowa to wspomnę, iż ogromnym zaskoczeniem dla mnie był sposób opłacania przejazdu. W jakimkolwiek momencie jazdy należało podejść do Pana przy drzwiach (miał tylko jedno stanowisko) i wrzucić odliczoną sumę pieniędzy do skrzynki. Ot i koniec. Obawiam się, że ten system nie powiódł by się w Polsce ;)

Będąc w Hiroszimie warto przejechać się też do oddalonej o ok. 30km wyspy Miyajima. Pociągiem do przystanku Miyajimaguchi, a dalej statkiem. Na wyspie można spotkać więcej jelonków niż kotów na polskich ulicach ;) Uwaga, bardzo lubią jeść papier. Największą atrakcją wyspy z pewnością jest brama torii. Jeden z najpopularniejszych widoków w Japonii.

Co warto zjeść?

Koniecznie trzeba spróbować ciastek w kształcie liści klonu, które są symbolem wyspy. Przede wszystkim wersji z fasolą, którą Japończycy uwielbiają. W ich wydaniu jest jednak słodsza niż czekolada. Albo je pokochacie, albo znienawidzicie. Smakołykiem na wyspie są też ostrygi. Jeśli nigdy ich nie jedliście warto spróbować. Ja skosztowałam grillowanych ostryg i przyznam, że było to okropne doświadczenie. 

W kolejnym poście relacja z Kyoto.


I think I don't need to introduce Hiroshima to anyone. After the events from 1945 city was rebuilt and now it’s just like other Japanese cities. However, you can feel there a little different and sad aura.

What is worth to see?

Above all, the only preserved building from the time the atomic bomb was dropped. It was the only  building located so close to the hypocentre that hasn’t been completely destroyed. The Atomic Bomb Dome (Genbaku Dome) is now serving as a memorial to the people who were killed in the atomic bombing. It’s also a part of Hiroshima Peace Memorial Park.

When you’re already in Hiroshima it’s worth to go to the Miyajima island. Take the train to the Miyajimaguchi stop and then a ferry to the island. On the island you can find more wild deers than cats on the Polish street. Be careful, they really like to eat paper. ;) For sure, the biggest attraction of the island is torii gate. One of the most popular views in Japan.

What is worth to eat?

You need to try there small cookies in shape of maple tree leaves. Especially the one stuffed with bean. Japanese people really love bean. In Japan it’s even more sweet than a chocolate. You love them or you hate them. Treat on the Island are also oysters. If you have never eaten them it’s worth to try. I tried grilled oysters and to be honest it was a terrible experience.

In the next post relation from Kyoto.

4 komentarze:

 1. Zupełnie inny, cudowny świat! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne są twoje posty z wyjazdu do Japonii. Już nie mogę doczekać się relacji z Kioto. Jadłam kiedyś onigiri z fasolą i bardzo mi smakowały, więc myślę, że ciastka również przypadłyby mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! ;) Japończycy naprawdę kochają fasolę. Kilka razy nabraliśmy się myśląc, że to czekolada. Ale jest tak słodka, że czasem nie dawaliśmy rady...

   Usuń