sobota, 7 listopada 2015

Travel | Kyoto, Japan


Trzeci dzień naszego pobytu w Japonii spędziliśmy w Kioto, dawnej stolicy Japonii i siedzibie cesarza. 

Co warto zobaczyć w Kioto?

Pierwszy punktem na naszej mapie była Fushimi Inari Taisha Shrine, którą na pewno kojarzycie ze zdjęć. Na jej terenie znajduje się ok. 10tys. bram torii, które są bardzo charakterystyczne dla Japonii.
Warto zobaczyć też świątynię Sanjusangen-do. Znajduje się tam 1001 pomników buddy. Robią ogromne wrażenie, niestety nie było można ich sfotografować.
Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy w Kioto była świątynia Kiyomizu-dera. Rozciąga się stamtąd piękny widok na całe miasto. Obowiązkowy punkt wyjazdu.
Poza tym w przeróżnych miejscach można się natknąć na małe, kamienne posążki. I to nie tylko w Kioto. Zazwyczaj poubierane są w czepki i małe fartuszki ;)

W Kioto z pewnością warto zobaczyć wiele więcej, chociażby złotą pagodę, czyli Kinkaku-ji, co nam się już nie udało. Stąd wskazówka, świątynie dla zwiedzających otwarte są przeważnie do godziny 17. I dotyczy to całej Japonii. Z kolei koszt biletów nie jest duży, nigdy nie zapłaciliśmy więcej niż 600 jenów (ok. 18zł) za wstęp. No może poza Tokyo Tower. 

W kolejnym poście relacja z Nary.


Third day of our trip to Japan we spend in Kyoto, former capital city of Japan.

What is worth to see in Kyoto?

The first point on our map was Fushimi Inari Taisha Shrine. You probably know it from the pictures. There are about 10k toriis, so characteristic for Japan.
It’s also worth to see Sanjusangen-do temple. There are 1001 Buddha statues. Unfortunately we couldn’t take pictures there but the view was really impressive.
The last place we’ve seen in Kyoto is Kiyomizu-dera temple. There’s a beautiful view on the entire city. Must see place.

Definitely there are so much more places worth to see in Kyoto. For example golden pagoda, Kinkaku-ji but we wasn’t there for time. Tip – temples are open to the public till 5 PM. Tickets aren’t expensive. We never paid more than 600 yens, except Tokyo Tower. 

Next time short post from Nara. 

2 komentarze:

  1. Przepięknie! Widać na pierwszy rzut oka, że jest inaczej niż w europie, bardzo bym chciała tam kiedyś pojechać - dobrze, że u Ciebie jest namiastka tej podróży ;)

    Casually Dressed | Bloglovin'

    OdpowiedzUsuń
  2. Tokyo looks beautiful and very green :) Thank you for sharing the images from your trip! xx

    Shanaz | Fashionista NOW

    OdpowiedzUsuń